O fundacji AID FOR UKRAINE

Fundacja AID FOR UKRAINE powstała z potrzeby serca, aby pilnie pomóc uchodźcom z Ukrainy.

Tuż po inwazji Rosji na Ukrainę wiele osób cywilnych i rządów z całego świata odczuwało tę samą potrzebę.

W związku z tym powstało wiele różnych inicjatyw, ale brakuje centralnego miejsca, w którym wszystkie te inicjatywy byłyby zebrane razem, co utrudnia uchodźcom znalezienie całej oferowanej pomocy.

Dlatego głównym celem fundacji jest stworzenie jednej centralnej platformy, na której zebrane będą wszystkie działania pomocowe, łatwo dostępnej przez urządzenia mobilne zarówno dla uchodźców, jak i wolontariuszy.

Zdecydowana większość uchodźców z Ukrainy przekracza granicę z Polską. Fundacja ma na miejscu w Polsce duży zespół zmotywowanych wolontariuszy, którzy udzielają bezpośredniej pomocy w znalezieniu zakwaterowania, pracy i opieki medycznej. Oczywiste jest, że Polska nie jest w stanie udzielić niezbędnej pomocy wszystkim osobom przekraczającym Polską granicę. Dlatego tak ważne jest, aby pomoc z innych krajów była łatwo dostępna za pośrednictwem platformy AID FOR UKRAINE.

Pełna lista celów Fundacji znajduje się w zakładce STATUT.

Aby móc zapewnić uchodźcom z Ukrainy stabilne i długofalowe wsparcie, fundacja rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Prośba o wsparcie skierowana jest do instytucji publicznych, firm i osób prywatnych.

Z góry dziękujemy za darowizny i pomoc.

Magdalena Polak-Błędowska - założycielka


O MNIE

Nazywam się Magdalena Polak-Błędowska i urodziłam się w Polsce. Od 15 lat mieszkam w Holandii wraz z moim mężem Holendrem, Jasperem, i dwiema córkami, Rosą i Larą (2 i 6 lat).

Ukończyłam studia prawnicze w Niemczech, szczególnie interesując się międzynarodowymi prawami człowieka. Obecnie pracuję jako radca prawny w LivePerson, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku, USA, firmie numer 1 na świecie specjalizującej się w implementowaniu technologii sztucznej inteligencji (AI).

Technologia użyta przy tworzeniu platformy AID for UKRAINE jest sponsorowana przez LivePerson.